Torebka kontrolująca wydatki

Niesamowita torebka, która alarmuje właścicielkę, gdy ta decyduje się na niepotrzebną rozrzutność, mając zamiar wyjąć kartę kredytową. Nierealne? A jednak! Taki wynalazek stanowiący jeden z najświeższych gadżetów wymyślono niedawno.

Dzieło studentek
Trzy studentki ze Szkocji wpadły na pomysł przygotowania projektu niecodziennej torebki, jaka nie zgadza się na wyjmowanie z niej środków pieniężnych, w tym zwłaszcza utkwionej na dole karty kredytowej. Torebka to gadżet na tyle innowacyjny, że kiedy jego właścicielka postanawia sięgnąć dłonią w celu dokonania płatności, ta wydaje charakterystyczny, głośny dźwięk, który jest wyrazem stanowczego protestu na wydatkowanie.

Sposób na opanowanie
Po co taka dziwna innowacja? Ażeby pochłonięte zakupami panie mogły zachować świeżość umysłu, nawet będąc w dużych emocjach i chcąc zaszaleć na shoppingu. Torba niestandardowych funkcji powstała z inicjatywy młodych kobiet z uczelni Duncan of Jordanstone College of Art. And Design.

Jak ją skonstruowano?
Omawiana torebka to nietypowy projekt, który dysponuje specjalnie uszytą kieszonką, jaka ma być przeznaczona na kartę kredytową. W ten sposób właścicielka sięgająca po nią, natychmiast słyszy ostry protest – nagranie dźwiękowe „odłóż to”, które wypowiada Ray Winston. Bazuje to na fotoelemencie jaki leżąca w kieszonce karta odseparowuje od zapalonej diody LED. Kiedy karta zostanie zabrana, uruchamia się układ elektroniczny znajdujący się na platformie Arduino. W ten sposób kobieta zostaje ostrzeżona, że powinna kartę odłożyć na swoje miejsce.

Related Posts