Torebka kontrolująca wydatki

https://czytka.edu.pl/
Niesamowita torebka, która alarmuje właścicielkę, gdy ta decyduje się na niepotrzebną rozrzutność, mając zamiar wyjąć kartę kredytową. Nierealne? A jednak! Taki wynalazek stanowiący jeden z najświeższych gadżetów wymyślono niedawno.

Dzieło studentek
Trzy studentki ze Szkocji wpadły na pomysł przygotowania projektu niecodziennej torebki, jaka nie zgadza się na wyjmowanie z niej środków pieniężnych, w tym zwłaszcza utkwionej na dole karty kredytowej. Torebka to gadżet na tyle innowacyjny, że kiedy jego właścicielka postanawia sięgnąć dłonią w celu dokonania płatności, ta wydaje charakterystyczny, głośny dźwięk, który jest wyrazem stanowczego protestu na wydatkowanie.

Sposób na opanowanie http://przedszkoleaqq.pl
Po co taka dziwna innowacja? Ażeby pochłonięte zakupami panie mogły zachować świeżość umysłu, nawet będąc w dużych emocjach i chcąc zaszaleć na shoppingu. Torba niestandardowych funkcji powstała z inicjatywy młodych kobiet z uczelni Duncan of Jordanstone College of Art. And Design.

Jak ją skonstruowano?
Omawiana torebka to nietypowy projekt, który dysponuje specjalnie uszytą kieszonką, jaka ma być przeznaczona na kartę kredytową. W ten sposób właścicielka sięgająca po nią, natychmiast słyszy ostry protest – nagranie dźwiękowe „odłóż to”, które wypowiada Ray Winston. Bazuje to na fotoelemencie jaki leżąca w kieszonce karta odseparowuje od zapalonej diody LED. Kiedy karta zostanie zabrana, uruchamia się układ elektroniczny znajdujący się na platformie Arduino. W ten sposób kobieta zostaje ostrzeżona, że powinna kartę odłożyć na swoje miejsce.