Robot Delta – innowacyjna technologia przełomem

Powstał pierwszy robot delta, którego autorem jest Reymond Clayel. Nietuzinkowa w swym działaniu maszyna skonstruowana została celowo dla fabryki czekolady. Jak wygląda ta niestandardowa konstrukcja? Zobacz poniżej. Poświęciliśmy temu niniejszy tekst.

Jedyny taki na całym świecie
Poza fabryką czekolady, do której pionierski robot delta trafił, nie ma nigdzie indziej podobnego wynalazku. To zaledwie kilkumetrowa konstrukcja, jaka umożliwia dynamiczne przedstawianie czynności, które robione są naprawdę maksymalnie dokładnie jak to możliwe. Jeżeli roboty zostaną spopularyzowane w przyszłości, nie będzie żadnej trudności z tym, aby móc wprowadzić automatyzację realizacji zadań skomplikowanych, wymagających precyzji, trudnych, które są dotychczas męczące, żmudne i czasochłonne. Będzie je można realizować nawet w ograniczone przestrzeni. Warto dodać, że tak małego, bo mającego ledwo kilka milimetrów, robota delta jak dotąd nie ma nigdzie.

Dlaczego fabryka czekolady?
Delta to konstrukcja jaka trafiła do fabryki czekolady, ponieważ ma tam za cel pracowanie na wysokich obrotach nad powtarzającym się non stop jednym, konkretnym ruchem – pakowaniem pralinek w poszczególne przegródki pudełek. Pozwala to na naprawdę duże zwiększenie tempa pracy oraz odciążenie człowieka od tak żmudnej czynności. Robot ten mógłby również pracować w procesie produkcyjnym, a co za tym idzie wykazywać się przy pieczołowitym spawaniu lub prowadzeniu obróbki mechanicznej. Ogólnie rzecz biorąc, robot Delta bazuje na zastosowaniu trzech kontrolowanych indywidualnie ramion, jakie w swej wadze są bardzo lekkie. Przesuwają one platformę jaka jest na nich umiejscowiona w trzy różne strony.

Related Posts